İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN ARKADAŞ BUL!

Harıl harıl İngilizce çalışıyorsun, peki hiç İngilizce konuşuyor musun? Bir türlü yurtdışına çıkamıyorsan, etrafında iyi İngilizce bilen bir arkadaşın da yoksa nasıl konuşma pratiği yapacaksın? Cevabı uzaklarda arama, senin için güzel bir fikrimiz var; chat yap!

Chat yapmak gözüne ilk bakışta ürkütücü gelebilir. Arkadaşlarından chat yaparken yaşadıkları kötü deneyimler hakkında dinlediğin onca şey aklından film şeridi gibi geçebilir. Ayrıca bu senaryoların senin de başına geleceğinden de korkabilirsin. Ancak bizim bahsettiğimiz böyle bir şey değil.

Senin gibi İngilizce’yi anadili gibi konuşmak ve bu konuda pratik yapmak isteyen bir çok kişi, son zamanlarda bu konuda eğitim amaçlı kurulmuş chat sitelerinden faydalanıyor. Bu internet siteleri, İngilizce bilgi paylaşımına odaklı olmanın yanı sıra tamamen güvenilir olması sebebi ile dünyadaki birçok kişi tarafından da tercih ediliyor. Hatta birçok kişi konuşma becerilerini bu siteler sayesinde %80 oranında geliştirebiliyorlar.

Chat yönteminin ücretsiz, güvenilir ve etkili olması sebebiyle İngilizce konuşma becerilerini arttırmak için kesinlikle denemeye değer olduğunu düşünüyoruz. İşin en güzel tarafı ise dil eğitimin için yapacağın bu hamlenin seni inanılmaz derecede sosyalleştirmesi.

Ayrıca bil ki, dünyanın her bölgesinde, senin gibi İngilizce öğrenmek isteyenler kadar Türkçe öğrenmek isteyenler de bulunuyor. Dünyanın herhangi bir yerinden bulacağın yeni arkadaşınla İngilizce konuşma pratiği yaparken, yeni arkadaşının da Türkçe’yle ilgili tüm merak ettiklerini de cevaplayabilirsin. Kendini dünyanın herhangi bir yerinden biriyle yazılı, sesli veya görüntülü konuşma yaparken ya da yapmaya çalışırken düşün. Çok eğlenceli olmaz mı? Yeni bir dil öğrenmekle birlikte yeni bir arkadaş edinmek ve yeni bir kültür hakkında bilgi sahibi olmak bizce hiç fena bir fikir değil.

İngilizce Chat Yapmanın Faydaları

ingilizce-chat-yapmak

  • İngilizce yazma, konuşma, okuma ve dinleme becerilerini çok iyi bir seviyeye yükseltebilirsin.
  • Kelime ve dil bilgini geliştirebilirsin.
  • Kendine dünyanın herhangi bir yerinden güvenilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsin.
    Bambaşka kültürleri tanıma fırsatı bulabilirsin.
  • Kendi kültürünü tanıtabilir, kendi dilini geliştirirken, yabancı birilerine de Türkçe öğretebilirsin.

Bu Konuda Hangi İnternet Sitelerine Başvurabilirsin?

Merve Nayman

Yorumlar

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.

İsim (Gerekli)

E-Posta - Yayınlanmayacak (Gerekli)

Web Site

Yorum

Copyright © 2014 KWT

Paypal Ödeme Yöntemi