Blog

İNGİLİZCEDE KALICI ÖĞRENME NEDİR?


İNGİLİZCEDE KALICI ÖĞRENME NEDİR?

Hepimizin bildiği üzere yeni bir dil öğrenirken yalnızca gramer konularını öğrenmek yeterli değildir. Gramer bilgimiz ne kadar yeterli olursa olsun, kelime bilgimiz yetersizse, öğrendiğimiz bilgileri kullanmakta zorlanırız. İngilizce öğrenirken pek çoğunuzun aynı sorunla karşılaştığına eminim.

makale devamı


İNGİLİZCEDE BİLMENİZ GEREKEN 500 KELİME


İNGİLİZCEDE BİLMENİZ GEREKEN 500 KELİME

Genel takipçilerimiz için,  temel seviyede bilinmesi zorunlu en önemli ingilizce kelimeleri sunuyoruz. Bu çalışma, bilimsel verilere göre hazırlanmıştır. Bu kelimeler ezberlenmeden Pre-Intermediate ( ön orta ) seviye konuları anlamak ve o seviyede dili kullanmak zor olacaktır. Bu çalışma a harfinden h'ye kadar hazırlandı. İkinci çalışmada ise diğer kelimeler yer alacaktır.

makale devamı


İNGİLİZCEDE KELİME NASIL ÖĞRENİLİR?


İNGİLİZCEDE KELİME NASIL ÖĞRENİLİR?

Anlam konusunu çözdüğünüz zaman, ikinci olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bütüncüllük yöntemidir. Tümdengelim yöntemi olarak da bilinen bu kural, İngilizce kelime öğrenirken çok işinize yarayacaktır.  Öncelikle ceplerinizden taşan kelime kartlarını bir kenara bırakın. Hatta çöpe atın. Çünkü bahsedeğimiz kuraldan sonra onlara bir daha ihtiyacınız olmayacak

Kelime kelime ezber yapmak yerine cümle cümle, öbek öbek ezberleme yönetemine geçiş yapın. Bu sayede gramer konusunu da ekstradan ve kısa yoldan halletmiş olacaksınız.

 

Bir örnek verelim. Diyelim ki “drink” kelimesini öğrenmek ve bir daha unutmamak üzere akılda tutmak istiyorsunuz. “Drink” kelimesini tercih ettiğiniz bir gramer yapısı içinde kullanın. Mesela: “I drink milk every night.” Bu cümleyi bir bütün halinde, anlamıyla beraber akılda tutmaya ve tekrar etmeye devam ederseniz hem “drink” kelimesini aklınıza kazımış olursunuz hem de diğer kelimelerle ilişkilendirmiş olursunuz.

makale devamı


ÇOCUĞUM ÖĞRENİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ


ÇOCUĞUM ÖĞRENİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Çocuğum İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmeliyim?

  1. Çocuğunuzu sınamayın.Eğer çocuğunuzu sınayacaksanız bunu ona farkettirmeyin.Çocuk sınandığını anlarsa kasten yanlış cevap verebilir.
  2. Çocuğunuz,sesletimleri yanlış yaparsa bile aksanını düzeltmeye çalışmayın.Daima çocuğunuzun başaracağına inanın.
  3. Hak ettiği her fırsatta çocuğunuzu övün ve cesaretlendirin.
  4. Sizin ve çocuğunuzun bu öğretim sürecinden zevk almasına önem verin.Bu süreçten sizin de zevk almanız,öğrenmeyi zevkli bir hale getirecektir.

makale devamı


YENİ BİR YÖNTEM PARROT METODU NEDİR?


YENİ BİR YÖNTEM PARROT METODU NEDİR?

YENİ BİR YÖNTEM PARROT METODU NEDİR?

 İngilizce video derslerimize, Parrot English metoduyla başlıyoruz. Yıllardır okullarda ve daha sonra özel kursarda ingilizce eğitimi aldığınız halde akıcı ingilizce konuşamıyor musunuz? Bunun sebebini bunca zamandır belki de kendinizde aradınız. Ama iyi haber şu ki, PROBLEM SİZDE DEĞİL. Problem, yanlış yöntemlerle ingilizce öğreten eğitim sistemimizdedir. PARROT ENGLISH metodu ile İngilizceyi, çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi sadece dinleyerek,SESLİ TEKRAR EDEREK ve konuşarak öğrenirsiniz

makale devamı


PARROT ENGLISH-DOĞAL YÖNTEM


PARROT ENGLISH-DOĞAL YÖNTEM

Yıllardır okullarda ve daha sonra özel kurslarda ingilizce eğitimi aldığınız halde akıcı ingilizce konuşamıyor musunuz? Bunun sebebini bunca zamandır belki de kendinizde aradınız. Ama iyi haber şu ki, problem sizde değil. Problem, yanlış yöntemlerle ingilizce öğreten eğitim sistemimizdedir.

makale devamı


İNGİLİZCE ÖĞRENMEK SİZE NE KAZANDIRIR?


İNGİLİZCE ÖĞRENMEK SİZE NE KAZANDIRIR?

Bir iş posizyonuna başvururken CV’nize “mükemmel İngilizce bilgisi” eklemeniz sizi binlerce başvuu arasında en öne çıkartır. Daha iyi bir iş ve kariyerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz,İngilizce'ye hemen başlayın.

makale devamı


KENDİ KENDİNE İNGİLİZCE ÖĞRENME


KENDİ KENDİNE İNGİLİZCE ÖĞRENME

“Kolay İngilizce öğrenmek” aslında pek mümkün değildir. Bu durum, yeni öğrenmeye başladığımız her şey için geçerlidir. Fakat İngilizce öğrenmek isteyen kişiler doğru yönlendirilirlerse bu mümkün olabilir. İşte burada sizinle bazı yöntemlerden söz etmek istiyorum. Bu yöntemlerden size uygun olanları uygulayabilirsiniz.

Zaman ayırın, Çabalayın

“İngilizce öğrenmek istiyorum” diyen herkesin dikkatle okumasını tavsiye ediyorum. İngilizce öğrenmek ciddi manada çaba ve zaman ayırmayı gerektirir. Ne kadar az zaman ayırırsanız, yeni konuları ve yapıları öğrenmeniz de gecikir. Eğer zaman ayıramayacak durumdaysanız, şuan, sizin adınıza İngilizce öğrenmek için doğru zaman değil demektir.

Ne kadar zaman ayırmalıyım?

Günde en az 1 ya da 2 saatinizi İngilizce öğrenmek için harcamalasınız. Kendinize bir İngilizce öğrenme programı hazırlayın ve bu programdan sapmadan ilelemeye çalışın. Burda mesele, olaydan soğumamaktır. Maalesef süreklilik gösteren, tekrar gerektiren konularla pek başarılı olmadığımızı biliyorum. Bunu kolaylaştıracak yöntemler geliştirmeliyiz. Sıkıcı uygulamalardan ziyade, sürekli uygulanabilir ve başarıya götüren yöntemleri tercih etmeliyiz.

 

 

 

Temel Konularla Başlayın

İngilizce öğrenme sürecine en temel konularla başlayın; numaralar, alfabe, haftanın günleri gibi. Temel kelime bilgisini öğrenin. Sitemizde yakın bir zamanda “İngilizce öğrenme seti” şeklinde bütün konuları ve çok daha fazlasını içeren yazılar bulabileceksiniz. Örneğin İngilizce gramer öğrenmek, tek başına yeterli değildir. Belli konuları öğrendikten sonra okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratikleri yapmak gerekmektedir. Öğrendiğiniz her şeyi bir kenara not alın. Bu, zaman zaman geriye dönüp neler öğrendiğinizi kontrol etmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

makale devamı


YDS BİZDEN NE İSTER?


YDS  BİZDEN NE İSTER?

En çok yapılan hatalar nelerdir?

YDS’de neden başarısız olunur?

Nasıl başarılı olunur?

Bu sistemde bir bozukluk mu var?

makale devamı


Neden bebekler ve çocuklar İngilizce öğrenmelidir


Neden bebekler ve çocuklar İngilizce öğrenmelidir

Araştırmalar insan beyninin 6 yaşına kadar tüm önemli gelişmesini tamamladığını kanıtlamıştır.Çocuğun beyni,hayatının ilk 6 yılında gerçekleri ve bilgileri alır ve bunları hafızasında depolar.Çocuğun beyni,uygun bilgi sağlanarak geliştirilebilir.

makale devamı


Copyright © 2014 KWT

Paypal Ödeme Yöntemi