Blog

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMANIN YOLLARI


AKICI İNGİLİZCE KONUŞMANIN YOLLARI

Dil eğitimindeki en büyük sıkıntı, gidilen kurslar okunan onlarca kitaba rağmen öğrenilen bu bilgilerin bir türlü pratiğe dökülememesidir. Eğitimler sonrası “anlıyorum fakat konuşamıyorum” diyen mezunların sayısı, azımsanmayacak kadar fazla. Gelin, öğrenilen bu bilgileri nasıl kalıcı bir şekilde pratiğe döküp akıcı bir şekilde hayatımıza uygulayabileceğimize göz atalım.

makale devamı


DİNLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞRENİN


DİNLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞRENİN

Bir çok öğrenci Ana dili İngilizce olan bir konuşmacıyı dinlerken, tüm kelimelerin ne anlama geldiğini anlamaya odaklanırlar. Bu tabii ki önemlidir, ama sadece dinleyerek öğrenebileceğiniz bir çok şey daha vardır. Sadece kelimelerin ne anlama geldiğini değil, kişinin bunları nasıl kullandığını dinlemeye çalışın. Konuşmacının cümlede hangi kelimeleri birbirine bağladığını yada “you” yerine ne zaman “ya” dediğini dinlemeye çalışın. Bir sonraki konuşmanızda bu bilgileri hatırlamaya çalışın ve İngilizce’niz daha doğal olmaya başlayacaktır.

makale devamı


İNGİLİZCEYİ KULLAN YA DA UNUT!


İNGİLİZCEYİ KULLAN YA DA UNUT!

İngilizce’de bir deyiş vardır:” Kullan yada kaybet”. Bu bir yeteneği eğer kullanmazsanız unutabileceğiniz anlamına gelir. Bu fikir yeni İngilizce kelimeleri hatırlamanıza yardım edebilir. Yeni bir kelimeyi hatırlamanın en iyi yolu, onu hemen kullanmaktır. Böylece hafızanızda kalacaktır. Yeni bir kelime öğrenirken, onu sonraki haftalarda bir kaç kaç cümle içinde kullanmaya çalışın ve böylece asla unutmayacaksınız.

makale devamı


ŞARKILARLA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ?


ŞARKILARLA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ?

İngilizce’yi neden şarkılar ve müzik aracılığıyla öğrenmelisiniz?

Şarkıların bu kadar verimli bir İngilizce dil öğrenme aracı olmasının sırrı nedir?

  • İşe yarar.  Müziğin ikinci bir yabancı dil öğrenen insanlarda dilbilgisi, kelime ve telaffuz becerilerini arttırmada nasıl yardımcı olduğuna dair kaydadeğer bilimsel deliller vardır. Ayrıca bir de “Mozart Efekti” adı verilen bir kavrama göre öğrenme sırasında dinlenilen klasik müziğin zihinsel aktivitelerdeki başarıyı arttırdığı belirlenmiştir. 

makale devamı


MÜZİKLE İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ


MÜZİKLE İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

1.Şarkı sözlerini ve kelimeleri çalışın

İçeriği sindirmeye eke olarak, düzenli aralıklarla kelimeleri tekrar etmeniz de önemlidir. Şarkıyı kelime kelime bölümlere ayırın ve kelime dağarcığınıza yer edecek şekilde her kelimeyi öğrenmeye çalışın. Bunu Ankiveya Mental Casegibi bir flashkart hizmeti aracılığı ile de yapabilirsiniz.

makale devamı


İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN NE GEREKLİ


İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN NE GEREKLİ

İngilizce öğrenmek için gereken şeylerin başında zaman vardır. İngilizce öğrenmek için zamanınızın olması gerekir ki kitapları okuyup pratik yapabileseniz. Bir çok insan ingilizce öğrenmek fazladan zaman harcamak olarak görünse de bazıları için ise boş zamanları kaliteli değerlendirmek olarak görülüyor. Bilimin tartıştığı bir konu olan uykuda ingilizce öğrenilir mi konusunda biraz araştırm aile bazı bilgileri elde edebiliyorsunuz. Bu bilgilerden bazıları uykuda ingilizce öğrenmenin bir işe yaramayacağı çünkü uykunun en derin hale geçtikten sonra dışarıdan hiçbir verinin bilinçaltını etkilemeyeceği görüşünde bunun aksine bazı kesimler var ki uyku halindeyken beynin çalıştığını ve bu sırada duyduğu kelimelerin bilinçaltına yerleştiğini ve dinleyicide daha sonra duyduğu kelimeleri daha çabuk öğrendiği kanısını savunmaktadır.

makale devamı


MP3 VE VİDEO İLE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN


MP3 VE VİDEO İLE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN

İngilizce öğrenmek zaman ve emek gerektiren bir şeydir. Fakat günümüzde bunu daha basite indirgemiş kişiler ve o kişilerin uyguladıkları sistemler vardır. Örneğin doğrudan ingilizce öğrenme olarak belirtilen bir yöntem vardır. Video ile ingilizce öğretip daha sonra geri dönüşleri takip eden bu sistem size ingilizce öğrenmenin her seviyesinde yardımcı olmaktadır. Telefonda ingilizce olarak tanıtılan ve her daim yanınızda olan cep telefonunuzdan uygulamalar ve ya internet sitelerinin sesli olarak çalışma setlerinden çalışarak ingilizcenizi ilerletebilme imkanınız olabiliyor.

makale devamı


HIZLI VE PRATİK İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR?


HIZLI VE PRATİK İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR?

 Pratik ingilizce öğrenme yöntemleri gün geçtikçe internette karşımıza sürekli çıkıyor. Peki pratik ingilizce diye tabir ettiğimiz bu olay gerçekten de mümkün müdür ? Sonuçta ilk okul dördüncü sınıftan beri ingilizce alan bir nesiliz ve ingilizce kelimeleri dahi ayırt edemeyenlerimiz mevcut. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu durum mevcut. Şayet güvenilir ve tecrübeli bir kaynaktan yardım almanız çok önemli. Hızlı ingilizce adı altında size binlerce kelime ezberleten sistemler veya dil bilgisi kurallarını düz bir anlatım ile size sunan kitaplar bu işin istismarcıları olarak görülüyor.

makale devamı


NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İSTERİZ?


NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İSTERİZ?

İngilizce öğrenme isteğinizin NEDENİ nedir? İşte her şey bu sorunun arkasında yatan gerekçeye bağlıdır. Eğitim döneminde öğrencilerin bir çoğu sadece dersi geçmek için sınavlarda geçer not almak için çalışırlar. Ancak İngilizce öğrenmek sadece ders geçmek ya da sınavlarda başarılı olmak için gerekli görülüyorsa sadece bu açıdan düşünen kişiler genellikle başarılı olamayacaklardır. Zorlayıcı sebepleri bir kenara bırakarak gerçekten farklı bir dil öğrenmek ve o dili iyi bir şekilde konuşabilmek istiyorsak öncelikle kafamızdaki engelleri ele alalım;

makale devamı


VİDEO İLE İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR


VİDEO İLE İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR

İngilizce video dersleri izlemek, hem İngilizce gramer bilginizi geliştirmenize, yeni İngilizce kelimeler öğrenmenize yardımcı olur. Hem de izlediğiniz videolar İngilizce olduğu için, dinleme alıştırması yapmanıza fırsat verir. Bununla birlikte bu sitede; etkili, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini de keşfedeceksiniz:https://www.youtube.com/channel/UCJHGIsY1ewNxQisyb YQ1bvw Böylece zorlu ve uzun soluklu bir maraton olan dil eğitimi sürecinizde zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz.

makale devamı


Copyright © 2014 KWT

Paypal Ödeme Yöntemi